İngilizce

Koordinatör

Muhammet Furkan ALPAT

mfurkan.alpat@ihu.edu.tr

Lisans Eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde, Yabancılara İngilizce öğretimi eğitimini Arizona State Univiersity’de tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde iki yıl asistan olarak bulunduktan sonra British Council’da eğitmen olarak çalıştı. Yüksek lisansını, Flipped Classroom metodu destekli eleştirel düşünme eğitiminin öğrencilerin yazma yeteneklerine etkisi üzerine tamamladı. Birçok yükseköğretim kurumunda ve yabancı dil eğitimi veren kurumlarda eğitim programı geliştirme ve tasarımı, teknoloji yoluyla yabancı dil öğretimi ve ölçme değerlendirme konusunda danışmanlık yapmıştır. Yabancı Dil Öğretimi Yönetimi üzerine Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan eğitimini tamamladıktan sonra birçok kurumda yöneticilik yapmıştır.


Okutman

Haktan TURSUN

haktan.tursun@ihu.edu.tr

Lisans eğitimini ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümünde Almanca yandal ile yüksek onur derecesi ile tamamladı. 2009-2010 yıllarında Almanya’da bir yıl Comenius bursuyla İngilizce öğretmenliği yaptı. Ayrıca 2011-2012 akademik yılı boyunca Fulbright Foreign Language Teaching Assistant olarak Amerika’da dersler verdi. Yüksek Lisansını Şehir Üniversitesinde Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Aynı zamanda Kapadokya Üniversitesinde Turist Rehberliği okuyarak profesyonel rehber oldu. İbn Haldun Üniversitesine gelmeden önce 5 yıl boyunca Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinde Okutman olarak görev yaptı.


Okutman

Burcu HARPUTOĞLU

burcu.harputoglu@ihu.edu.tr

Burcu Harputoğlu, lisans eğitimini 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde; yüksek lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil Olarak Türkçe bölümünde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde doktora programına devam etmektedir. 8 senedir İngilizce öğretmektedir. İbn Haldun Üniversitesi’ne katılmadan önce Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası Akademik İlişkiler Komitesi’nde görev aldı; Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde ölçme ve değerlendirme birim koordinatörü olarak çalıştı.


Okutman

Meltem ÖZ

meltem.oz@ihu.edu.tr

Lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde yüksek onur derecesiyle bitirmiştir. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Eğitimi alanında yüksek lisans yapan Meltem, Erasmus bursuyla çalışmalarının bir kısmını University of Tartu'da tamamlamıştır. Bunun yanı sıra Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Formasyon ve Cambridge CELTA (Yetişkinlere İngilizce Eğitimi) sertifikalarına sahiptir. İbn Haldun Üniversitesi'ne katılmadan önce İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde ve Kemerburgaz Üniversitesi'nde Okutman olarak görev yapmıştır. Altı yıldır İngilizce öğretmekte olan Meltem, Cambridge ESOL sınavlarında konuşma sınavı değerlendirmelerinde görev almaktadır.


Okutman

Ethan Joseph CIESLEWICZ

ethan.cieslewicz@ihu.edu.tr

Ethan, lisans diplomasını İletişim alanında Buffalo State University of New York’tan aldı. Tatil için geldiği Türkiye’ye daha sonra yeniden gelip daha uzun süre kalmaya karar verdi. Böylece TESOL İngilizce öğretmenliği belgesini aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul’da farklı kurumlarda İngilizce dersleri verdi.


Okutman

İpek MENEKŞE

ipek.menekse@ihu.edu.tr

İlk, orta ve lise eğitimini özel Manarat Jeddah International School’ da tamamladı. 2014 yılında yüksek onur derecesi ile burslu kazandığı Fatih Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinden mezun oldu. Yüksek lisansını İngilizce Öğretmenliği alanında İstanbul Zaim Üniversitesinde yaptı. İngiliz Dili ve İngiliz Edebiyatı alanlarında University of London, GCE sertifikalarına sahiptir. Orta derecede Arapça bilmektedir. İbn Haldun Üniversitesine katılmadan önce İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde görev yaptı.


Okutman

Sarah Cook DOBSON

sarahc.dobson@ihu.edu.tr

Sarah, Arkansas, ABD’de bulunan John Brown Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Sonrasında üniversitenin İleri İngilizce Dilbilgisi dersini vermeye ve yazım merkezinde öğrencilerle çalışmaya başladı. Güney Kore’de 15 ay Yabancı Dil olarak İngilizce dersi verdi, ardından ülkesine dönerek Kansas’ta lise İngilizce öğretmenliği yaptı. Bu süreçte adli tıp ekibine asistan koçluk yaptı ve Yabancılar için İngilizce (ESOL) sertifikasını aldı. Sarah, toplumsal yapı ve gelişimle ilgilenmektedir.


Okutman

Arslan Mijit HİDAYAT

arslanm.hidayat@ihu.edu.tr

Arslan, Batı Sydney Üniversitesi’nden Müzik dalında lisans derecesi ve Eğitim Yüksek Lisansı’nı aldı. NSW Sidney’deki Eğitim Fakültesinde Lise Müzik öğretmeni olarak çalıştı. Sidney Enstitüsü’nden TESOL’de Yüksek Lisans derecesini aldı. Türkiye’ye taşındıktan sonra, dil merkezleri, lise ve üniversiteler gibi çeşitli kurumlarda İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. İbn Haldun Üniversitesine gelmeden önce Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde dört yıl İngiliz Dili Eğitmeni olarak çalıştı.


Okutman

Michelle KAUFMANN

michelle.kaufmann@ihu.edu.tr

Michelle lisans eğitimini onur derecesiyle Kanada Saskatchewan Üniversitesi’nde Felsefe alanında tamamladı. Bu süreçte ayrıca Bangkok, Tayland’da uluslararası öğrenci olarak bulundu. Yüksek lisans derecesini Karşılaştırmalı Felsefe alanında Kanada Brock Üniversitesi’nde aldı. Aynı üniversitede üç yıl Felsefe dersi verdi. 2014’te CELTA İngilizce öğretmenliği eğitimini tamamlayarak Kore’de üç yıl İngilizce öğretmenliği yapmıştır.


Okutman

James FARNHAM-LONG

james.farnhamlong@ihu.edu.tr

James, lisans eğitimini İngiltere Bath Spa Üniversitesinde Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında onur derecesiyle tamamladı. Bu süreçte bir sene Japonya’da değişim programına katıldı. Daha sonra Prag’da CELTA İngilizce öğretmenliği eğitimi aldı, Londra’da bir dil okulunda ve Malezya’da British Council öğretmen eğitim projesinde çalıştı. Uygulamalı Dilbilim ve Yabancı Dil Eğitimi (TESOL) üzerine yüksek lisansını tamamlamasının ardından Meksika ve Bahreyn’de British Council bünyesinde üç yıl görev yaptı. Toplam sekiz yıl İngilizce öğretmenlik tecrübesi bulunmaktadır.


Okutman

Sarah MOSTAFA

sarah.mostafa@ihu.edu.tr

Sarah, Kanada’da Alberta Üniversitesinde Biyoloji lisans eğitimi ardından Trinity Western Üniversitesinde Yabancılar için İngilizce alanında master derecesini aldı. Fen dünyasına ne kadar düşkün olsa da, çok kültürlülüğe oldukça değer verilen Kanada’da yetişmesi, onda dilbilim merakı uyandırdı. Böylece ilgi alanını ve kariyerini Eğitim alanına kaydırarak İngilizce öğretmenliği tecrübesi edinmesinin önü açılmış oldu. İbn Haldun Üniversitesine gelmeden önce üç yıl Kanada ve Kuveyt’te yetişkinlere İngilizce eğitimi vermiştir. İyi seviyede Arapça, orta seviyede İspanyolca bilen Sarah, Türkçeyi de öğrenmek için sabırsızlanmaktadır.


Okutman

Maya MOSTAFA

maya.mostafa@ihu.edu.tr

Lisans eğitimini Kanada Alberta Üniversitesinde Dil Sanatları bölümünde aldı. Daha sonra Calgary Üniversitesinde yüksek lisansını Yabancılara İngilizce Öğretimi (TESOL) alanında tamamladı. İngilizce öğretme tutkusu, yetiştiği yer olan Alberta’da lise ve üniversite öğrencilerine İngilizce ders vermesiyle başladı. Uluslararası tecrübe kazanmak amacıyla gittiği Mısır ve Kuveyt’te eğitim sevgisi daha da pekişti. İbn Haldun Üniversitesine gelmeden önce dokuz yıl İngilizce öğretme tecrübesi edinmiş ve Kuveyt Amerikan Üniversitesinde iki yıl üstün öğretmenlik ödülüne aday gösterilmiştir. Arapça da bilen Maya, Türkçeyi de öğrenme arzusundadır.


Okutman

William Scott SEEHORN

wscott.seehorn@ihu.edu.tr

Scott, lisans diplomasını II. Dünya Savaşı sonrası uluslararası ilişkiler ağırlıklı Dünya Tarihi alanında The Evergreen State College’dan aldı. Ayrıca dünya modern gıda sisteminin sürdürülebilirliği ve geniş çaplı tarım operasyonlarının çevreye etkisi üzerine çalıştı. Mezuniyetinden sonra TEFL İngilizce öğretmenliği sertifikasını alarak Tayvan’da 4,5 sene İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı. Daha sonra Türkiye’de CELTA (Yetişkinlere İngilizce Öğretimi) sertifikasını aldı ve öğretmenliğe üniversite ortamında İngilizce öğreterek devam etti.


Okutman

Robin SCRIVNER

robin.scrivner@ihu.edu.tr

İbn Haldun Üniversitesi ekibine Kaliforniya’dan katılan Robin, lisans diplomasını muhasebe uzmanlığıyla İş Yönetimi alanında California State University, Bakersfield’den aldı. Yüksek lisansını Pazarlamada İş Yönetimi alanında San Francisco, Kaliforniya’daki Golden Gate University’de tamamladı. İspanyolca da bilen Robin, Meksika ve İspanya’da eğitim ve yaşama deneyimine sahiptir. İngilizce Öğretmenliği yeterliğini University of San Francisco’dan almış ve TEFL İngilizce öğretmenliği belgesi ile ABD ve Türkiye’de toplam 16 yıl İngilizce öğretmenliği yapmıştır.


Okutman

Nabeala FIAZ

nabeala.fiaz@ihu.edu.tr

Nabeala, lisans ve yüksek lisans eğitimini İngiltere’de, Leeds Metropolitan University’de Hukuk alanında tamamladı. 2009’da CELTA İngilizce öğretmenliği sertifikasını alarak öğretmenliğe başlayıncaya kadar hukuk alanında faaliyet gösterdi. Son dört yıldır Suudi Arabistan’da Hukuk öğretim görevlisi ve Yabancılar için İngilizce ve özel amaçlı İngilizce okutmanı olarak çalışmaktaydı. Öğrencilerin akademik yetkinliklerini ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik büyük gayret gösterdi ve eğitimsel gelişim, müfredat geliştirme ve program hazırlama faaliyetlerinde yer aldı.


Okutman

Brittany KASTRATI

brittany.kastrati@ihu.edu.tr

Brittany lisans ve yüksek lisans diplomasını ABD Bowling Green State University’de Almanca bölümünde tamamladı. Bir süre Almanya ve Avusturya’da yaşadı. İkinci yüksek lisansını University of Findlay’de Yabancılara İngilizce Öğretimi (TESOL) ve İki Dilde Eğitim alanlarında aldı. Ohio Northern University, University of Findlay ve University of Toledo gibi muhtelif Ohio üniversitelerinde İngilizce dersi verdi. 2016’dan İbn Haldun ekibine katılıncaya kadar Bowling Green State University dil merkezinde akademik yönetici olarak görev yapmıştır.


Okutman

Barbara PEARCE

barbara.pearce@ihu.edu.tr

Barbara, Liverpool Üniversitesinde onur derecesiyle mezun olduğu lisans eğitiminin ardından, University College London Eğitim Enstitüsünde Yabancılar için İngilizce yüksek lisansını tamamlamıştır. İngiliz Dili ve Edebiyatı dersleri vermesinin yanı sıra, Cambridge Keysand ve IELTS hazırlık eğitimi de vermiştir. Aynı zamanda GCSE İngiliz Dili/Edebiyatı ve Cambridge KET/PET sınavları denetmenidir. Öğretmenlik deneyiminin büyük bölümünü İngiltere’de geçirmiş olsa da, Suudi Arabistan ve Güney Afrika’da da İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Barbara, görevinin bir parçası olarak, öğrencilerinin ahlaki bir kimlik ve karakter geliştirmelerine yardımcı olmada önemli bir rolünün olduğuna inanmaktadır.


Okutman

Khalid SOLAIMAN

khalid.solaiman@ihu.edu.tr

Lisans derecesini İngiltere’de South Wales Üniversitesinde, MBA derecesini ise Cardiff Üniversitesinde tamamlamıştır. Bir süre finans sektöründe çalıştıktan sonra İş ve Yönetim alanında öğretmenlik yapmaya karar vermiştir. Ayrıca yabancılar için İngilizce ve özel amaçlı İngilizce dersleri vermiştir. Cambridge CELTA İngilizce öğretmenliği belgesine sahip olan Khalid, iki sene İngiltere ve Suudi Arabistan’da görev yapmıştır. Aynı zamanda akademik ve sağlık alanlarında Arapça ve İngilizce hizmetlerde bulunmasını sağlayan dilbilim yetkinliğine sahiptir.


Okutman

Shady JAMMAL

shady.jammal@ihu.edu.tr

Shady, lisans ve yüksek lisans eğitimini Aleppo Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı ve İngilizce öğretmenliği alanlarında tamamlamıştır. Tez çalışması, Houghton Mifflin okuma serilerinin İngilizce öğretimi bağlamında etkinliği üzerinedir. Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli okul ve dil eğitimi merkezlerinde genel ve akademik İngilizce öğretme tecrübesi bulunmakta, ayrıca dört senedir online genel İngilizce ve özel amaçlı İngilizce dersleri vermektedir. Katıldığı pek çok eğitimsel konferans ve çalıştay, modern öğretim felsefelerine yeni anlayışlar katmıştır.

 


Okutman

Anna-Maria Chrysogelou GALLINUCCI

amariac.gallinucci@ihu.edu.tr

Anna-Maria Yunan asıllıdır. Fransa Nantes Üniversitesi İşletme ve Hukuk için Uygulamalı Yabancı Diller bölümünden mezun olmuştur. Yunanistan ve Fransa’nın yanı sıra Çin, Kosta Rika, Brezilya ve Türkiye’de yaşamıştır. Öğretmenlik kariyerine yetişkinlere genel İngilizce, İş İngilizcesi ve İngilizce telaffuz eğitimi verdiği Brezilya’da başlamıştır. Bu alanda mesleki gelişimine motivasyon kaynağı olan TESOL (Yabancılara İngilizce Öğretimi) alanında iki uluslararası konferansa katılmıştır. 2014’te CELTA belgesini almış ve halen DELTA programına devam etmektedir. Yabancı diller konusunda çok hevesli olup Yunanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce bilmekte ve Türkçe öğrenmektedir.